Kozhikode,Perambra ischooledx
  9.00 AM To 3.30 PM ischooledx

Faculty

team

Molykutty Abraham

Principal

Qualifications

  • MA Bed
team

Sheeja K

TGT Eng (Trained)

team

Srudhimol Joseph

PRT ,, (Trained)

team

Geetha P

PRT ,, (Trained)

team

Dhanya Damodaran

PRT ,, (Trained)

team

Keerthana P Mani

PRT ,,(Trained)

team

Rosily Michael

PRT ,,(Trained)

team

Praveesh Jose

TGT ,, (Trained)

team

Shiji K G

PRT ,,(Trained)

team

Soumya C Jacob

PRT ,,(Trained)

team

Vishnu Priya

PRT ,,(Trained)

team

Joshy Mathew

TGT Social Science(Trained)

team

Beena M B

TGT SS,Trained(Trained)

team

Bindu Joseph

PRT SS(Trained)

team

Letha K C

PRT SS(Trained)

team

Deepa T

PRT SS(Trained)

team

Bini Koroth

PRT SS(Trained)

team

Sreeshmajan P S

PRT SS(Trained)

team

Rejani Thomas

TGT SCIENCE(Trained)

team

Shanty P K

TGT SCIENCE(Trained)

team

Shaiba E

TGT SCIENCE(Trained)

team

Renjini B S

PRT SCIENCE(Trained)

team

Prajitha Kumari

PRT SCIENCE(Trained)

team

Ajina A M

PRT SCIENCE(Trained)

team

JyothiLakshmi A O

TGT MATHS(Trained)

team

Shameena K M

TGT MATHS(Trained)

team

Sheeja A

PRT Maths(Trained)

team

Lekha M

PRT Maths(Trained)

team

Divya C P

PRT Maths(Trained)

team

Nasreena P K

PRT Maths(Trained)

team

Shiny K T

PRT Maths(Trained)

team

Raghi P M

PRT Maths(Trained)

team

Jishitha P K

PRT Maths(Trained)

team

Shina m

PRT Maths(Trained)

team

Vineetha O P

TGT MALAYALAM(Trained)

team

SasikalaP

TGT MALAYALAM(Trained)

team

Sreeja V

PRT Malayalam(Trained)

team

Sajini P

PRT Malayalam(Trained)

team

Kavitha K

PRT Malayalam(Trained)

team

Sreeprabha P K

TGT Hindi(Trained)

team

Baby Sudha

PRT Hindi(Trained)

team

Sumathi V C

PRT Hindi(Trained)

team

Sajitha K P

PRT Hindi(Trained)

team

Vanaja V

PRT Hindi(Trained)

team

Beauna C

PRT IT(Trained)

team

Soni U

PRT IT(Trained)

team

seena K R

PRT IT(Trained)

team

Sunija T N

PET(Trained)

team

Geetha T

Librarian(Trained)

team

Sanjo Sunny

Librarian(Trained)

team

Subisha Chandran

Counsellor(Trained)

team

sruthy K K

IT(Trained)

team

Bindhu C p

PRT Malayalam(Trained)

team

Nabeesa N K

PRT Malayalam(Trained)

team

Kamatchi

PRT(Trained)

team

Ashalatha A T

PRT(Trained)

team

ResmiU

PRT(Trained)

team

Jayasree P P

PRT(Trained)

team

Shyni Vineesh

PRT(Trained)

team

Anusha

PRT(Trained)

team

Jessy Jose

PRT(Trained)